
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 6 |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Gender | Female |
| Packaging | Bag |
| Termination | Plug |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Row Spacing | 2 mm |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 198
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07354
Ext.Price$0.07354
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07354 | $0.07354 |
| 10 | $0.03677 | $0.36770 |
| 50 | $0.03273 | $1.63650 |
| 100 | $0.02914 | $2.91400 |
| 500 | $0.02594 | $12.97000 |
| 1000 | $0.02309 | $23.09000 |
| 3000 | $0.02141 | $64.23000 |
| 5000 | $0.01986 | $99.30000 |
| 10000 | $0.01842 | $184.20000 |
